Prace dyplomowe, a polski rynek pracy

Prace dyplomowe, a polski rynek pracy

Pisanie prac dyplomowych jest dla wielu studentów sporym wyzwaniem. Pytanie, jakie sobie zadaje wiele studentów, brzmi: czy całe te studia się opłacają? W poniższym artykule przedstawimy profesje, które cieszą się obecnie największym zainteresowaniem pracodawców. Takich pracowników potrzebuje Łódź jak inne polskie miasta.

Na pewno olbrzymim zainteresowaniem pracodawców cieszą się różnego rodzaju sprzedawcy. Na portalach internetowych jest cała masa ofert pracy właśnie dla nich. Należy pamiętać, że sprzedawca, to nie tylko pracownik sklepu, który stoi za ladą. Sprzedawcami są przedstawiciele handlowi, doradcy finansowi, handlowcy oraz doradcy klienta. Aby zostać dobrym sprzedawcom, nie jest konieczne konkretne wykształcenie. Tutaj liczą się umiejętności oraz talent. Cechą pracy w sprzedaży, jest częsta rotacja pracowników oraz spory stres.

Pracy dla inżynierów również nie brakuje. Wszystko zależy od doświadczenia oraz specjalizacji. W Polsce brakuje tysiące inżynierów z zakresu budownictwa. Należy pamiętać o tym, że inżynier, inżynierowi jest nierówny. Inne perspektywy będzie miał inżynier chemii, a inne inżynier budownictwa lub logistyki.

Obecnie branżą, która najlepiej w Polsce się rozwija, jest branża IT. Szacuje się, że w Polsce brakuje 60 000 programistów. Zaletą branży informatycznej jest to, że koszty otwarcia firmy IT nie są duże. Wystarczy wiedza, komputery oraz konkretne pomysły. Zaletą informatyki jest to, że można się jej tanio uczyć w zaciszu własnego domu.

Olbrzymim zainteresowaniem pracodawców cieszą się również kierowcy tir-ów. Polska jest transportową potęgą. Kierowcy, którzy obecnie pracują, starzeją się. Wielu spośród nich jest blisko wieku emerytalnego. Z drugiej strony młodzi ludzie nie chcą pracować w tym fachu.

Sporym zainteresowaniem pracodawców cieszą się obecnie wykwalifikowanie pracownicy budowlani. W wyniku emigracji wielu wyspecjalizowanych pracowników, takich jak murarze, spawacze, czy też ślusarze wyjechało za granicę. Na polskim rynku powstał spory deficyt tego typu pracowników.

Pisanie prac dyplomowych, a przyszła kariera.

Pisanie prac dyplomowych jest dla wielu studentów niesamowicie stresujące oraz czasochłonne. Jeśli studiujesz na Politechnice Łódzkiej i interesuje Ciebie ciekawa kariera, to musisz znać trendy, jakie panują na rynku pracy. Niezależnie, czy Twoim przedmiotem zainteresowania jest Łódź, czy też inne miasto w Polsce.

Należy pamiętać o tym, że inżynier, inżynierowi jest nierówny. Inżynier chemii i inżynier budownictwa mogą mieć w przyszłości zupełnie inne perspektywy. Budownictwo w Polsce dynamicznie się rozwija, natomiast firm, które bazują na chemii jest w Polsce mało.


Zostaw odpowiedź